Portfolio wolontariuszy

Instytutu Studiów Psychoterapii

Agnieszka Kordialik

Agnieszka Kordialik

Wolontariusz

Terapeutka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (1&2 poziom), W ramach TSR ukończyła studium pracy z Nastolatkiem oraz Studium Dialogu Motywującego. Obecnie w 4-letnim programie Psychoterapii Integratywnej. Praktyk Time Line Therapy.Ukończyła studia podyplomowe Analizy Transakcyjnej, obecnie realizuje program Szkoły Redecyzji AT z Tony White.Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Psychologii Motywacji na SWPS.Ukończyła Program Master NLP z Ericksonian Hypnotherapy.W ramach prowadzonej pracowni szkoleniowo-terapeutycznej pracuje terapeutycznie z młodzieżą, osobami dorosłymi i parami. Prowadzi szkolenia z zakresu efektywnej komunikacji i odporności psychicznej. Współpracuje z Uniwersytetem III Wieku, gdzie prowadzi wykłady i lektoraty.Jest certyfikowanym trenerem Certified International Professional Trainer® (CIPT®) , certyfikowanym Mentorem i Coachem Brian Tracy International oraz Praktykiem PRISM Brain Mapping. Uzyskała tytuł magistra na kierunku pedagogika, specjalność trening rozwoju jednostki i grupy. Ukończyła również studia magisterskie z zakresu Profesjonalnej Komunikacji oferowanym przez Clark University. W jej obszarze działań oprócz wsparcia terapeutycznego jest m.in. zarządzanie zmianą osobistą, coaching relacji osobistych i zawodowych.

 

Marta Dzikiewicz

Marta Dzikiewicz

Wolontariusz

Studentka psychoterapii w nurcie integracyjnym.
Jestem zaangażowanym pedagogiem, trenerem umiejętności społecznych i terapeutą ręki. Moja praca jest moją pasją. Stale staram się rozwijać swoje kompetencje osobiste oraz zawodowe.Wierzę, że każdy zasługuje na wsparcie i przestrzeń, w której może czuć się słyszany i rozumiany. Jeśli czujesz, że życie czasem bywa zbyt trudne, przytłaczające lub po prostu chciałbyś / chciałabyś porozmawiać o tym, co Ci w duszy gra, lub akurat nie gra – jestem tutaj, żeby Ci pomóc.

Moje podejście do pracy: Bez presji. Terapia to nie egzamin — chcę, żebyś czuł / czuła się swobodnie i pewnie.Ze zrozumieniem, bez pośpiechu — nie ma tematów tabu, a ja jestem tu, by Cię wspierać w Twojej drodze, nie oceniać. Pracujemy w Twoim tempie, każdy krok jest ważny. Twój głos jest ważny — razem szukamy rozwiązań, nie ma jednej odpowiedzi na wszystkie pytania, ale na pewno znajdziemy odpowiedzi odpowiednie dla Ciebie.

Beata Turek

Beata Turek

Wolontariusz

Pracuję z wykorzystaniem psychoterapii nurtu TSR, założeń terapii ericksonowskiej oraz psychologii pozytywnej. Skupiam się na rozwiązaniach, a nie problemach, towarzysząc i wzmacniając w odkrywanie naturalnych zasobów osób w kryzysie, walczących z depresją, borykających się z uzależnieniami oraz poszukujących wsparcia czy poszukujących zmiany. Swój warsztat opieram na nieustannym samorozwoju i zaangażowaniu, które w połączeniu z empatią, otwartością na i dla człowieka oraz poszanowaniem jego potrzeb pozwalają dostosować proces terapeutyczny pod daną osobę aby wesprzeć jej pracę nad sobą i na drodze do zmiany. Moją pasją jest odkrywanie świata i eksplorowanie zakątków ludzkiej natury, dyskusje i poznawanie odmiennych punktów widzenia i odczuwania.

Rafał Żelazny

Rafał Żelazny

Wolontariusz

Życia nie mierzę ilością oddechów, lecz chwilami spędzonymi z bliskimi i momentami, które zapierają dech w piersiach. Moją największą pasją jest życie, dlatego kieruję się mottem: „Gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje”.

Większość czasu poświęcam na nieustanne podnoszenie swoich kwalifikacji, zdobywanie nowej wiedzy i rozwijanie umiejętności. Na co dzień pracuję w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR). Jestem pedagogiem, suicydologiem, interwentem kryzysowym, terapeutą uzależnień i osób współuzależnionych, terapeutą rodzin i par, mediatorem, trenerem TUS oraz trenerem Programu Profilaktycznego Unplugged. Posiadam także wykształcenie z zakresu seksuologii i psychotraumatologii. Obecnie kończę studia z psychologii klinicznej i kształcę się w czteroletniej szkole psychoterapii w nurcie integracyjnym. Należę do Polskiego Stowarzyszenia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PSTTSR) i swoją pracę poddaję regularnej superwizji certyfikowanych superwizorów PSTTSR.

W wolnym czasie 😊 pracuję z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, rodzinami, parami i seniorami.

Marta Skiba

Marta Skiba

Wolontariusz

Jestem psychologiem specjalizującym się w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz rodzicami, wspierając ich w odkrywaniu i wzmacnianiu zasobów emocjonalnych oraz społecznych. 

Poza pracą gabinetową pracuje w szkole podstawowej oraz przedszkolu, gdzie pomagam najmłodszym rozwijać kompetencje społeczne, natomiast rodziców wspieram w budowaniu zdrowych relacji i zrozumieniu potrzeb ich dzieci.

Pracuję również z dorosłymi, którzy przechodzą przez kryzysy życiowe, towarzysząc im w odnajdywaniu równowagi i siły do zmian. Wierzę, że „każda wielka zmiana zaczyna się od małego kroku – czasem tym krokiem jest szczera rozmowa.”

Psychologię ukończyłam  ze specjalnością kliniczną, a swoją wiedzę poszerzyłam  o studia podyplomowe z psychopatologii, przygotowania pedagogicznego oraz psychologii przywództwa w praktyce . 

Obecnie kształcę się w szkole psychoterapeutycznej w nurcie integracyjnym oraz na studiach  podyplomowych z psychotraumatologii. 

Jestem także mediatorem, co pozwala mi udzielać skutecznego  wsparcia w rozwiązywaniu konfliktów. 

Moja praca opiera się na zrozumieniu, empatii i autentycznym dialogu, który buduje przestrzeń do rozwoju i zmiany.

Elżbieta Oleksy

Elżbieta Oleksy

Wolontariusz

Jestem psychologiem pracuje metodami: TSR, logoterapią odnalezieniem sensu w życiu, metodą Brainspottingu, jestem również psychotraumatologiem oraz terapeutą integracji sensorycznej. Pracuje różnymi metodami wykorzystując poznane i wzbogacając o nowe narzędzia mój warsztat. W procesie certyfikacji w TSR oraz Brainspottingu. Swoją pracę poddaje superwizji grupowej.

Renata Rychlicka

Renata Rychlicka

Wolontariusz

Studentka psychoterapii w nurcie integracyjnym.
Mam za sobą 20 lat pracy zawodowej, w której na co dzień współpracuję z ludźmi, pomagam im zdobywać umiejętności językowe. Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki, dorosłych już dzieci oraz wielką miłośniczką zwierząt. W czasie wolnym uwielbiam tańczyć, podróżować, poznawać nowe kultury i języki, spacerować, jeździć na rowerze, czytać książki, układać puzzle oraz słuchać podcastów.Pragnę pomagać ludziom, którzy borykają się z problemami emocjonalnymi oraz psychicznymi. Uważam, że w procesie terapeutycznym ważne jest podążanie za klientem i dynamiczne dopasowanie nurtu terapeutycznego do jego potrzeb. Obszary, w których pragnę wspierać moich klientów to zaburzenia nastroju, depresja, lęk, niska samoocena, brak motywacji, brak poczucia własnej wartości, problemy z nawiązywaniem kontaktów społecznych, wypalenie zawodowe, a w szczególności zaburzenia neuro-rozwojowe ADHD oraz spektrum autyzmu.W obszarze neuro-różnorodności szczególne miejsce planuję poświęcić późno zdiagnozowanym klientom, którzy w związku z późną diagnozą dźwigają traumę i ogrom negatywnych myśli oraz nawyków behawioralnych. W obszarze emocji, pragnę pomagać klientom, którzy dysocjują się od swoich emocji, mają zachowania autoagresywne, okaleczają się. W obszarze moich zainteresowań jest także pomoc klientom borykających się z traumą pokoleniową.Każdy dzień to dążenie do lepszego samopoczucia i lepszej jakości życia moich klientów poprzez udzielenie im wsparcia, zrozumienia oraz zapewnienie poczucia bezpieczeństwa.Zapraszam do kontaktu.

Agnieszka Kowalczyk

Agnieszka Kowalczyk

Wolontariusz

Studentka Psychoterapii w Wyższej Szkole Pedagogiczno-Tecznicznej w Koninie. Z wykształcenia magister romanistyki, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz przedszkolnej. Posiada wszechstronne wykształcenie pedagogiczne, Studentka kierunków: diagnoza i terapia pedagogiczna oraz oligofrenopedagogika. Trener Edu-Kreatywności oraz Trener Kontrolowania Złości, Agresji i Emocji Trudnych. Członek Zarządu Stowarzyszenia Edukacji Artystycznej „Muzyczna uliczka”. To właśnie zainteresowania muzyczne zaowocowały tym, że specjalizuje się w treningu umiejętności związanych z zarządzaniem oraz kontrolą emocji. Jej dodatkowa działalność wspiera dzieci, młodzież, a także osoby dorosłe w rozwijaniu zdolności artystycznych i pasji. W wolnym czasie, łączy swoją wiedzę oraz praktykę we wspieraniu początkujących i doświadczonych artystów podczas pracy nad tremą, dykcją, plastyką ruchu, czy w etiudach aktorskich na scenie. Umożliwia swoim podopiecznym rozwój pasji, zdolności, tym samym wspiera ich w zdobywaniu pewności siebie na scenie, a co najważniejsze, w życiu codziennym. To przede wszystkim wieloletnia nauczycielka i wychowawca, a także mama wyjątkowego jedenastolatka, rozumiejąca – przede wszystkim – rodziców wychowujących dzieci neuroróżnorodne.

Paweł Kocemba

Paweł Kocemba

Wolontariusz

Od ponad 20 lat pracuję z ludźmi, również takimi, którzy w różny sposób przekroczyli granice prawa. I bardzo często udawało się znaleźć rozwiązania tam, gdzie inni uznali, że nawet nie warto szukać… Lubię skrupulatnie słuchać ludzi by następnie móc poskładać w całość tak różne sytuacje z życia, które sprawiły, że znaleźli się akurat w tym miejscu, w którym często nie chcą dłużej tkwić. Mimo tylu lat doświadczenia nadal zdumiewa mnie każdy człowiek, który w obliczu często licznych tragedii życiowych, znajduje gdzieś w sobie pokłady sił by jeszcze raz spróbować.

Klaudia Kopycińska

Klaudia Kopycińska

Wolontariusz

Jestem studentką psychoterapii w nurcie integracyjnym. Ukończyłam studia z zakresu terapii pedagogicznej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. W trakcie kształcenia odbywałam praktyki zawodowe m.in. w ośrodkach uzależnień Monar, placówkach socjalnych oraz ośrodkach pomocy społecznej. Te doświadczenia pozwoliły mi na głębsze zrozumienie trudności, z jakimi borykają się osoby w kryzysie, oraz na zdobycie umiejętności skutecznego wspierania ich w przezwyciężaniu problemów życiowych. Dzięki ciągłemu rozwojowi zawodowemu i osobistemu, zyskałam szeroką wiedzę na temat emocji, zachowań i potrzeb drugiego człowieka. Umożliwia mi to trafne rozpoznawanie źródeł problemów osób szukających wsparcia oraz skuteczne towarzyszenie im w procesie zmiany. Jeśli zmagasz się z trudnościami w relacjach partnerskich, lękami, problemami związanymi z psychodietetyką, poczuciem własnej wartości lub jesteś osobą dorosłą z rodziny z problemem alkoholowym (DDA), chętnie Ci pomogę. Wspólnie poszukamy przyczyn trudności i opracujemy indywidualne rozwiązania. Jako empatyczna i aktywna słuchaczka stawiam na partnerską relację terapeutyczną, w której Twoje potrzeby są dla mnie priorytetem. Dzięki mojemu doświadczeniu tworzę przestrzeń do refleksji, wspieram w budowaniu pozytywnego obrazu siebie i skutecznie wyciągam wnioski, które prowadzą do trwałej zmiany. Zapraszam do kontaktu – razem przejdziemy przez proces, który pomoże Ci lepiej zrozumieć siebie i otaczający świat.

Waldemar Krzyżaniak

Waldemar Krzyżaniak

Wolontariusz

Student psychoterapii w nurcie integracyjnym.
Wykształcenie pedagogiczne w zakresie psychologii pracy, socjoterapii, gerontologii, andragogiki, doradztwa zawodowego, organizacji pomocy społecznej. Praca z drugim człowiekiem na różnych płaszczyznach i obszarach. Z zamiłowania od 20 lat społecznik, inicjator i organizator wielu projektów i akcji dla ludzi w ramach własnej idei „Dobro Jest Zaraźliwe”. Nieustannie wśród ludzi i z ludźmi walczący o dobre relacje ludzkie i człowieczeństwo. Zakochany w zwierzętach, w szczególności swojej Labradorce Kamie.

Pamiętajcie, że każdy człowiek jest ważny! Czasem musimy na nowo odnaleźć siebie, odkopując się spod warstw negatywnych doświadczeń i trudnych przeżyć, które nałożyło na nas życie. Zawsze warto walczyć o siebie i swoje życie, bo nie liczy się to, co było, lecz to, co dopiero przed nami!

Zapraszam do kontaktu – nie chcę, aby ktokolwiek musiał mierzyć się z problemami sam, gdy potrzebuje pomocy.

Anna Maria Serafin

Anna Maria Serafin

Wolontariusz

Wierzę, że psychoterapia to nie tylko teoria, ale również umiejętność dostrzegania różnych ścieżek rozwoju i indywidualnego podejścia do drugiego człowieka.
Moje życie to ciągłe poszukiwanie odpowiedzi na pytania: dlaczego jesteśmy tym kim jesteśmy, co czyni nas wyjątkowymi, co wpływa na nasze szczęście i depresje i jak możemy być szczęśliwi pomimo tego, że przytrafiło się nam w życiu. Jak przeżyć dobrze życie z jego górami i dolinami.

Moje doświadczenie życiowe i zawodowe, połączone z empatią i chęcią ciągłego rozwoju, stanowią solidną podstawę do pracy w psychoterapii. W pracy wolontariusza chcę wykorzystać całą moją dotychczasową wiedzę i umiejętności – umiejętność słuchania, empatię i chęć niesienia pomocy innym – by wspierać ludzi w ich drodze do lepszego samopoczucia, a także rozwoju osobistego.

Martyna Murawska

Martyna Murawska

Wolontariusz

Studentka psychoterapii w nurcie integracyjnym.
Magister pedagogiki z tytułem zawodowym w zakresie opieki i wychowania, posiadająca przygotowanie pedagogiczne oraz artystyczne z muzyką. Ukończyła również studia magisterskie w zakresie ustawodawstwa rodzinnego, oligofrenopedagog.
Specjalistka ds. administracyjno-biurowych z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Ukończyła studia podyplomowe na kierunkach administracja publiczna oraz e-administracja, zdobywając szeroką wiedzę w obszarze zarządzania projektami.
Certyfikowany trener umiejętności wychowawczych w zakresie programu wspierania i podnoszenia kompetencji wychowawczych, realizowanego w oparciu o ogólnopolski program edukacyjno-wychowawczo-profilaktyczny.
Posiada szeroką wiedzę w takich dziedzinach jak marketing, biznes, coaching i techniki negocjacji. Jest absolwentką licznych certyfikowanych kursów i szkoleń.
Zainteresowania: informatyka, grafika, programowanie, muzyka, wokalistyka.
Hobby: śpiew sopranowy – wieloletnia członkini Zespołu Wokalno-Instrumentalnego „Nigdy Nie Mów Nigdy” w Sierpcu.
Z zamiłowania oraz w związku z kierunkiem studiów – psychoterapia. Interesuje się i uczestniczy w szkoleniach dotyczących psychiatrii, neurodydaktyki, profilaktyki zachowań samobójczych, psychologii, przemocy domowej (jej skutków w codziennym życiu i sposobów radzenia sobie z traumą), ran odrzucenia, uzależnień, DDA, DDD, zaburzeń osobowości typu B oraz empatii i komunikacji motywującej.

Dzięki swojemu doświadczeniu oraz zaangażowaniu, wspiera koordynacyjnie rozwój Instytutu oraz pomaga osobom w trudnych momentach życia.

To miejsce czeka na Ciebie

To miejsce czeka na Ciebie

Wolontariusz

To miejsce czeka na Ciebie

To miejsce czeka na Ciebie

To miejsce czeka na Ciebie

Wolontariusz

To miejsce czeka na Ciebie

partnerzy

6 + 3 =

ADRES

on-line

Email

instytut@ypsilon.org.pl

Adres

ul. Józefa Sowińskiego 51A/24
01-105 Warszawa, Polska
(+48) 736 848 444

Num. ewidencyjne

NIP: 9512487429
REGON: 383869356
KRS: 0000794053

Social Media

ADRES EMAIL

s.kurowski@ypsilon.org.pl

Verified by MonsterInsights